Prowadzone projekty

Mocarny Zbój (od 2010 do 2020)

Najstarsze, nieprzerwanie organizowane zawody Crosstriathlonowe w Polsce. Triathlon, jeśli ktoś jeszcze nie wie, to dyscyplina sportowa składająca się kolejno z pływania, jazdy na rowerze i biegu. Cross znaczy terenowy, gdzie jazda rowerowa i bieg przebiega praktycznie poza drogami asfaltowymi. Pływanie odbywa się w górskim jeziorze, które nie zawsze jest ciepłe. Dodatkową atrakcją jest podróż statkiem na start, który jest w Czorsztynie. Przepłynięcie dystansu 1,3 km wymaga umiejętności nawigowania w wodach otwartych. Po wyjściu z wody w Niedzicy-Zamek zawodnicy przesiadają się na rowery. Mają do pokonania trzy pętle po 11 km . Prowadzą one leśnymi drogami wokół gór Cisówka, Hombark i Barwinkowa Góra na Polskim Spiszu. Trasa wymaga kondycji przy podjazdach i dobrej techniki na zjazdach. Bieg to ciężka wspinaczka, prowadzona przez wąskie leśne szlaki, który gwarantuje niebywałą satysfakcję na mecie.

Frydman Triathlon (od 2010)

Są to zawody na których gości u nas najwięcej osób, ze względu na możliwość wyboru dystansu. Dystans sprinterski (750 m – 20 km – 5 km) jest idealny dla osób zaczynających swoją przygodę z triathlonem oraz osób bijących własne rekordy. Dystans Olimpijski (1500 m – 40 km – 10 km) jest przygotowany dla osób, które chcą poświęcić więcej czasu na podziwianie malowniczych krajobrazów polskiego Spisza. Pływanie odbywa się w zatoce Jeziora Czorsztyńskiego na przystani we Frydmanie. Z każdego miejsca trasy jest blisko do brzegu. Podczas etapu rowerowego można podziwiać zabytki- zamki i kościoły oraz krajobrazy- Gorce, Tatry i Pieniny. Trasa biegowa poprowadzona jest wałem przeciwpowodziowym oddzielającym jezioro od wsi. Każdy z uczestników może kontynuować swoją zabawę na Festynie Ludowym we Frydmanie.

Tatraman (od 2014)

Tatraman to zawody triathlonowe organizowane na zbiegu trzech pięknych krain: polskiego i słowackiego Spisza oraz Tatr. Nazwa wyścigu nawiązuje do kultowych zawodów Ironman na Hawajach. Na mapie Polski jest wiele miejsc, gdzie można sprawdzić swoje siły, jednak większość zawodów organizowana jest na trasach prawie płaskich. Tatraman to jedne z pierwszych zawodów, gdzie można zmierzyć się z wyzwaniem pokonania dystansu ½ Ironmana w terenie górskim. Trasa zawodów przebiega od Niedzicy położonej nad Jeziorem Czorsztyńskim, przez polski i słowacki Spisz, a kończy się na szczycie Kasprowego Wierchu. Ze względu na swój wymagający charakter zawody są kierowane głównie do doświadczonych zawodników, lecz również sportowcy-amatorzy mają idealną okazję żeby sprawdzić swoje umiejętności. Piękne widoki, góralska gościnność, dystans – to fakt – ekstremalny, ale emocje na mecie bezcenne! To właśnie jest Tatraman!